Skip to content

Na jaki materiał zdecydować się, zamawiając meble kuchenne?

Na jaki materiał zdecydować się, zamawiając meble kuchenne?

W procesie projektowania i zakupu mebli kuchennych, jednym z kluczowych dylematów jest wybór odpowiedniego materiału. Od niego zależy wygląd kuchni, ale też jej funkcjonalność. Przyjrzyjmy się materiałom, które można wybrać, zamawiając meble kuchenne i doradzimy, na które się zdecydować.

Jakie są dostępne materiały, z których można wykonać meble kuchenne?

Fronty kuchenne wykonujemy z różnych materiałów, co umożliwia nam spełnienie różnorodnych potrzeb klientów. Przedstawiamy materiały na fronty, które spełnią konkretne wymagania.

Płyta MDF

Płyta MDF (Medium Density Fibreboard) to rodzaj płyty, która składa się głównie z włokiem pochodzących z drzew liściastych lub iglastych o średniej gęstości. Jest to płyta drewnopochodna idealnie nadająca się do produkcji płyt meblowych.

Płyty MDF są bardzo stabilne i trwałe. Ich gładka powierzchnia sprawia, że są idealnie do malowania i lakierowania. Materiały na fronty wykonane z płyty MDF są odporne na zniekształcenia związane z wilgocią, która może panować w kuchni ze względu na częste gotowanie.

Płyta wiórowa

Płyta wiórowa to kolejny materiał, z którego wykonujemy płyty meblowe. Jest ona stosunkowo łatwa do cięcia, frezowania i obróbki, co pozwala dostosować meble do konkretnych wymagań naszych klientów. Dodatkowo jest dobrym wyborem, jeśli masz ograniczony budżet na płyty meblowe.

Z jakiego materiału są najlepsze meble kuchenne?

Meble kuchenne, pełniąc ważną rolę w codziennym życiu, powinny być wytrzymałe i estetyczne. Wybór mebli kuchennych z płyty MDF stanowi solidne rozwiązanie, które gwarantuje trwałość na lata. Płyta MDF, dzięki swojej wysokiej gęstości, jest nie tylko odpor na uszkodzenia mechaniczne, ale także potrafi sprostać trudnym warunkom, takim jak wilgoć.

Kuchnia to serce domu, a jej wygląd ma ogromne znaczenie. Zarówno płyta MDF, jak i płyta wiórowa oferują możliwość dostosowania mebli do wybranego stylu. Malowanie tych powierzchni umożliwia tworzenie kuchni, która nie tylko spełnia swoje funkcje, ale również zachwyca oko. Dzięki temu możesz stworzyć kuchnię, która nie tylko jest praktyczna, ale także piękna wizualnie, co sprawi, że spędzanie czasu w niej stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Które materiały na meble kuchenne są najtrwalsze?

Jeśli chodzi o trwałości mebli kuchennych płyta MDF przeważnie okazuje się bardziej wytrzymała niż standardowa płyta wiórowa. Kluczowym czynnikiem, który na to wpływa, jest jej wyższa gęstość. Dzięki temu płyta MDF jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wgniecenia i odpryski, co jest szczególnie ważne w kuchni, gdzie meble są narażone na różnego rodzaju obciążenia i codzienne użytkowanie.

Kolejnym atutem płyty MDF jest jej lepsza odporność na wilgoć w porównaniu z płytą wiórową. Chociaż płyta MDF nie jest całkowicie odporna na wilgoć, jest bardziej stabilna w środowiskach o zmiennej wilgotności powietrza. To oznacza, że meble kuchenne z płyty MDF są mniej podatne na deformacje spowodowane wahaniem wilgotności, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Sprawdź również, meble kuchenne jakie fronty wybrać?

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Meble kuchenne, na których najmniej widać zabrudzenia to zazwyczaj te, które posiadają pewne cechy i wykończenia sprzyjające maskowaniu plan i zabrudzeń. Należą do nich powierzchnie z matowym wykończeniem czy jasne kolory. Meble z delikatną teksturą także mogą ukrywać zabrudzenia.

Bez względu na rodzaj mebli kuchennych, regularne utrzymanie ich w nienagannej kondycji poprzez codzienne czyszczenie powierzchni po gotowaniu pomoże zminimalizować widoczność zabrudzeń.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Koszyk